امروز شنبه 01 مهر 1402 http://roganmar.cloob24.com
0
مار جعفریمار جعفری یکی از سمی ترین مارهای ایران و دنیا می باشد. که این مار یکی از پر اسرار ترین مارها است.شکل ظاعری این مار چشم عمودی مثل چشم افعی است و بهترین راه فرق این با افعی این است که روی سر مار جعفری یا به قول ما خراسانیها بهش مار برسو هم میگیم اینه که روی سرمار جعفری یک علامت صلیب است که در اولین دیدن این علامت صلیب مشخص می شود. این مار خیلی مار عجیبی است و یکی از همین عجایب این مار این هست که در شب اگر در بیابان یا کویر جرقه های اتش مثل اینکه زنجیر را روی اسفالت میزنید ببینید مطمئن باشید که ان مار جعفری است. جالب است زمانی که این مار خود را روی سنگ و شن بیابان و کویر میکشد از خود جرقه های اتشی درست می کند و بیشتر مواقع از روی همین علامت در جای مار جعفری را پیدا و مشخص می شود.این مار خیلی خیلی سمی است و سریع. و زمانی که عصبانی شدید شود مثل مرغ که به زمین نوک میزند این مار هم بسیار سریع و تند تند نیش میزند و این مار شاید خطرناک ترین مار ایران باشد. از همین نوع جعفری در هند هم است که بیشتر کسانی را که در هند نیش میزند میکشد این مار در خراسان زیاد است خصوصا سمت قاین و بیرجند فراوان است. خدا نکند این مار کسی را نیش بزند چون سمش طوری است که انگار ادم را در دیگ ابجوش انداختن و بسیار خطرناک و درداور است. و زبان این مار قرمز است و روی سرش علامت صلیب دارد. و این مار زیاد قطور نمی شود و طویل نمی شود نهایت اگر یک متر شود. و در قدیم مردم از دو چیز بیابان وحشت بسیاری داشتند کهرعب و وحشت بسیاری داشت اولین ان هیبت و وهم خود بیابان و دومین ان همین مار جعفری بود که هراس بسیار داشت البتهامروزه هم با پیشرفت علم باز هم از هراس و ترس این مار کم نکرده است و ان هم یه خاطر تاثیر سم و بی مباها بودن این مار است.

0

با سلام خدمت دوستان گرامی. در این مدت خیلی از دوستان تماس گرفتند و سوال از مهره مار کردند باید عرض کنم که دوستان عزیز بنده به هیچ کس کاری ندارم و نمیخواهم در چیزی دخالت کنم فقط این را می گویم که چیزی به نام مهره مار که ان هم در بازار خیلی زیاد حتی از تعداد مارها هم زده بالا وجود ندارد. و این چیزها که میفروشند یک نوع. هست و در بعضی نقاط فراوان است. البته نباید پا روی حق گذاشت که مهره مار واقعی واقعا وجود دارد اما به این اسانی و ارزانی و فراوانی نیست حتی در خود هند. باید عرض شود که اصل مهره مار که ازز هند می اورند در خود هند هم اصلا فراوان نیست و کمیاب است که تعداد معدودی از کسانی که در هند علومی دارند و توسط داشتن ان علوم می توانند مهره بگیرند و کار بسیار سختی است. مهره مار در خود هند هم خیلی گران است و هر کس نمی تواند مبلغ ان را بپردازد. بنده در یکی از کتابهای خطی از ابوریحان بیرونی دیدم که شرایط گرفتن مهره مار اصل را بیان کرده بود که یکی از ان شرایط وجود افعی که حداقل بالای 400 عدد مار خورده باشد. و در کل باید گفت که مهره مار اصل به این فراوانی و ارزانی و به این سهولت یافت نمی شود. و دوستان اگر از بنده میپرسند می گوییم که چیزی به عنوان مهره مار نیست.

العاقل فی الاشاره

0
چون امسال به شکر خدا بارندگی زیاد بوده و به طبع حیوانات هم زاد ولد زیاد دارند این فیلم را گذاشتم تا اگر دوستان به کوه و بیابان میروند بدانند که مواظب بوته ها و خارها باشند. والبته اگر در بیابان به ماری برخوردید به هیچ عنوان سعی نکنید به او صدما بزنید و فقط از او دور شوید.به چند دلیل نباید به مارها صدمه بزنید اول اینکه اگر زخمی شوند بسیار وحشی می شوند و مثل برق و در یک چشم به هم زدن نیش میزنند و دوم اینکه.

 

http://www.aparat.com/v/8Jn6W

0

عکس روغن مار اصل

0

عکس مار کبرا

عکس مار افعی

این دو گونه از مارهای سمی ایران است که بسیار سمی و کشنده هستند. در اینده از تمام مارهای ایران هم عکس و هم مطالبی خواهم گذاشت.

2

یکی از راه های تشخیص مار کبرا همین گارد گرفتن مار است که به قول ما مشهدی ها می گوییم کفچه کرده است و در خراسان هم یکی دیگر از اسم های مار کبرا کفچه مار است.

1
در این فیلم یکی از مکان های بودن و زندگی مار را فیلم گرفتم. جالب اینجاست که مار زیر گیاه خارشتری بیشتر دیده می شود.

 

http://www.aparat.com/v/8Jn6W

 

0

 

با سلام خدمت دوستان عزیز. مطلب اول اینکه دوستان قیمت روغن مار هر شیشه ای هفتاد هزار تومن هست و دوستانی که تماس می گیرند چانه نزنند. و مقدار ان  ده میلی است یعنی اندازه شیشه امپول پنیسیلین.

بعضی از دوستان گله می کنند که یک شیشه به این کوچکی هفتاد تومن زیاد است که باید عرض شود روغن اصل همین قیمت است و دوستان با روغن های بازار مقایسه می کنند که چند برابر این مقدار را به 20 هزار تومن میفروشند که بنده هر چقدر محاسبه کردم به هیچ عنوان با عقل جور در نمی اید.

و مطلب دیگر قیمت روغن هفتاد تومن برای مشهد که حضوری می ایند میخرند و برای شهرهای دیگر شش تومن هزینه پست و ارسال اضافه می شود که می شود هفتاد و شش تومن.

و مطلب دیگر دوستان اگر سوالی دارند لطفا تماس بگیرند و پیام ندهند. ممنون